Test BOZP – Prázdninové opakování z BOZP

1. Prováděcím předpisem k zákoníku práce, kterým se stanoví rozsah a bližší podmínky poskytování osobních ochranných pracovních prostředků, mycích, čisticích a dezinfekčních prostředků je:



2. Za zaměstnance pracujícího v noci se považuje zaměstnanec:



3. Zaměstnavatel je povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny…



4. Kdo určuje způsob ověřování znalostí zaměstnanců a vedení dokumentace o provedeném školení, o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci?



5. Zaměstnanec má právo odmítnout výkon práce:



6. Které úrazy zaměstnavatel eviduje v knize úrazů?



7. Jaký právní předpis upravuje výši náhrady za bolest a ztížené společenské uplatnění způsobené pracovním úrazem, nemocí z povolání?



8. Zprostí-li se zaměstnavatel povinnosti nahradit škodu nebo nemajetkovou újmu vzniklou pracovním úrazem zčásti, kdo určí část škody, kterou nese zaměstnanec podle míry jeho zavinění?



9. Bodové ohodnocení ztíženého společenského uplatnění se uvede:



10. Kdo odpovídá za škodu při úrazu žáků středních škol (gymnázií, středních odborných škol, středních odborných učilišť) vyšších odborných škol, konzervatoří a jazykových škol s právem státní závěrečné zkoušky, která jim vznikla při praktickém vyučování u právnické nebo fyzické osoby?



11. Zaměstnavatel je povinen organizovat práci a stanovit pracovní postupy tak, aby:



12. Určete, který rizikový faktor nepatří mezi faktory chemické:



13. Kdo určuje potřebný počet koordinátorů bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi, kde budou působit současně zaměstnanci více než jednoho zhotovitele stavby?



14. Od jaké výšky musí být pracoviště a přístupové komunikace k nim zajištěny proti pádu osob z výšky nebo do hloubky, pokud se nenacházejí nad vodou nebo látkami ohrožujícími v případě pádu život nebo zdraví osob popálením, poleptáním, akutní otravou, zadušením?



15. Po žebříku mohou být vynášena (snášena) břemena o hmotnosti do:



16. Při nepříznivé klimatické situaci je zaměstnavatel povinen zajistit přerušení prací. Za nepříznivou povětrnostní situaci, která výrazně zvyšuje nebezpečí pádu nebo sklouznutí, se při práci ve výškách považuje:



17. V kterých případech je zaměstnavatel povinen umístit bezpečnostní značky a zavést signály, které poskytují informace nebo instrukce týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci?



18. Při používání stabilního skladovacího zařízení sypkých hmot musí být zakázané úkony a činnosti uvedeny:



19. Co se rozumí revizí elektrického spotřebiče?



20. Kdo zajišťuje provádění revizí elektrických spotřebičů?



21. Šířka uličky pro průjezd manipulačních vozíků musí být větší než je největší šířka manipulačních vozíků nebo nákladu nejméně o:



22. Těhotným ženám jsou zakázány práce:



23. Periodická prohlídka u zaměstnanců vykonávajících práci zařazenou podle zákona o ochraně veřejného zdraví v kategorii první se provádí?



24. Ochranný nápoj chránící před zátěží chladem se poskytuje teplý v množství:



25. Pro účely vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 432/2003 Sb., kterou se stanoví podmínky pro zařazování prací do kategorií, se za kategorii druhou považují práce: